مجتبی توانگر

تسهیلات برای صنوف در سال ۱۴۰۰

مجتبی توانگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شامگاه پنجشنبه در نشست با هیأت‌رئیسه اتاق اصناف و رؤسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان ری اظهار کرد: طی جلساتی که با نمایندگان صنوف و وزیر صمت برگزار شده با پیگیری نمایندگان مصوب شد که در سال آینده مالیات برای اصناف و واحدهای تولیدی که کاهش سطح اشتغال ندارند به میزان پنج واحد کاهش‌ و از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد برسد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به گلایه‌های صنوف گفت: در بودجه سال آینده حدود ۷ هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۴ به وام‌ اصناف اختصاص یافته که باید پیگیری لازم برای دریافت و استفاده از آن انجام شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در فراکسیون اصناف با کمک صنوف می‌توان در موضوع صادرات محصولات واحدهای تولیدی صنفی هماهنگی و اقدامات لازم انجام شود.

توانگر با اشاره به موضوع مشاغل مزاحم و عوارض شهرداری بیان کرد: مکاتباتی در راستای رسیدگی به موضوعات مشاغل مزاحم با اداره صمت انجام شده است که در این زمینه باید مباحث و موضوعات مختلف از طریق مکاتبات اداری پیگیری شود.

وی در ادامه تأکید کرد: برای برطرف کردن مشکلات صنوف تلاش می‌کنیم و در کمیسیون اقتصادی به دنبال پیداکردن راهکارها و منابع جدید برای دریافت مالیات هستیم.

انتهای پیام/

https://kasbnews.com/675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search