اخبار کسب و کار

OpenAI مدیر ارشد مالی و مدیر محصول جدید خود را معرفی کرد

OpenAI علاوه‌بر استخدام سارا فرایر، «کوین ویل» (Kevin Weil) را نیز به‌عنوان مدیر ارشد محصول جدید خود معرفی کرده است. کوین ویل پیش‌ازاین مدیریت توسعه محصول در اینستاگرام و توییتر را برعهده داشت. «کوین ویل» همچنین یکی از بنیانگذاران ارز دیجیتال لیبرا است و اخیراً نیز رئیس بخش محصولات و کسب‌و‌کار شرکت تصویربرداری ماهواره‌ای Planet Labs بود.

OpenAI در شرح وظیفه اصلی سارا فرایر می‌گوید که او به عنوان مدیر ارشد مالی به این شرکت می‌پیوندد. سارا فرایر یک تیم مالی را مدیریت خواهد کرد تا از مأموریت این شرکت در سرمایه‌گذاری مستمر در بخش‌های مختلف تحقیقاتی حمایت کند.

سارا فرایر سوابق مدیریتی مختلفی دارد. او در هیئت مدیره شرکت والمارت نیز حضور دارد و پیش‌تر مدیرمالی شرکت فناوری اسکوئر بوده است. OpenAI پس از دو سال که این سِمت را خالی گذاشته بود، اکنون با کمک فرایر قصد دارد در تجارت جهانی به رشد خود ادامه دهد.

شرکت Nextdoor تحت مدیریت فرایر در سال ۲۰۲۱ به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد؛ همچنین او در جریان عرضه اولیه عمومی سهام (IPO) اسکوئر در سال ۲۰۱۵ مدیر این شرکت بود. این امر به گمانه‌زنی‌هایی منجر شده است که احتمال دارد OpenAI نیز خود به عرضه اولیه عمومی چشم دوخته باشد.

بااین‌حال یکی از نمایندگان OpenAI گفته است که استخدام فرایر به این معنی نیست که این شرکت درحال برنامه‌ریزی برای عرضه اولیه سهام است. درعوض، به گفته او این شرکت به نقطه‌ای رسیده است که باید یک مدیر ارشد برای امور مالی خود داشته باشد./

https://kasbnews.com/10391
Search