اخبار کسب و کار

نسل بعدی هوش مصنوعی به ربات‌ها تعلق دارد

مدیرعامل انویدیا در کنفرانس توسعه‌دهندگان تایوان درباره هوش مصنوعی صحبت کرد و گفت که احتمالاً در آستانه رسیدن به موج بعدی این فناوری هستیم. هوانگ که همراه با ربات‌های انسان‌نما روی صحنه حضور پیدا کرده بود، از هوش مصنوعی فیزیکی به‌عنوان فاز بعدی فناوری AI یاد کرد.

در زمینه‌های پیچیده هوش مصنوعی مانند تولید ربات‌های انسان‌نما از نرم‌افزار و سخت‌افزارهای انویدیا استفاده می‌شود. بنابراین، اگر هوش مصنوعی فیزیکی و ربات‌های انسان‌نما فاز بعدی این فناوری محبوب باشند، غول تراشه‌سازی نیز سود بسیار زیادی خواهد کرد. هوانگ همچنین می‌گوید که ماشین‌های خودران و ربات‌های انسان‌نما در هنگام ورود به فاز «هوش مصنوعی فیزیکی» احتمالاً جزء اولین و پرکاربردترین ربات‌ها خواهند بود. او درباره ربات‌های انسان‌نما می‌گوید:

«ساده‌ترین ربات‌ها برای تطبیق با جهان، ربات‌های انسان‌نما هستند، زیرا ما جهان را برای خود ساخته‌ایم. همچنین ما بیشترین حجم داده را برای آموزش این ربات‌ها نسبت به ربات‌های دیگر داریم، زیرا بدنی مشابه با آن‌ها داریم.»

همانطور که احتمالاً بدانید، غول‌های فناوری که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند، برای پیشرفت ابزارها و مدل‌های خود به‌شدت به پردازنده‌های گرافیکی انویدیا وابسته هستند. همین امر باعث‌شده تا ارزش بازار انو‌یدیا به ۳.۰۱ تریلیون دلار برسد و با عبور از اپل، بعد از مایکروسافت، جایگاه دومین شرکت باارزش جهان را از آن خود کند./

https://kasbnews.com/10171
Search