تعدیل گسترده نیروی کار در شرکت نایکی

تعدیل گسترده نیروی کار در شرکت نایکی

نایکی دلیل این اقدام خود را افزایش هزینه تولید و دستمزد کارگران اعلام کرده که با توجه به کاهش فروش این شرکت طی سه ماهه گذشته، امکان حفظ نیروهای تعدیل شده برای این نایکی وجود ندارد. نایکی همچنین اعلام کرده است که به احتمال زیاد، وضع مالی این شرکت بزرگ تولید پوشاک و کفش آمریکایی، تا پایان نیمه نخست سال ۲۰۲۵ بهبود نخواهد یافت.

علیرغم تعدیل گسترده نیروی کار در شرکت نایکی، ظاهرا این روند برای ماه های آینده نیز ادامه یافته و به گفته «میشل آدامز» معاون مدیرعامل نایکی، دور دوم تعدیل نیروی کار در ماه ژوئن سال جاری انجام خواهد شد.

نایکی اعلام کرده است که میزان فروش این شرکت در سطح جهانی در بازه زمانی یک سال گذشته، بیش از ۱۳ درصد کاهش داشته و به همین دلیل، این شرکت تصمیم دارد هزینه های خود طی بازه زمانی سه سال آینده را به میزان دو میلیارد دلار کاهش دهد. بر اساس بیانیه منتشر شده از وی این شرکت آمریکایی در ماه فوریه، نایکی در نظر دارد حدود ۱۶۰۰ نفر از کارکنان خود را تا پایان سال جاری میلادی تعدیل نماید.

لازم به ذکر است، شرکت نایکی از جمله بزرگترین واحدهای تولید کفش و پوشاک ورزشی در جهان به حساب آمده و بیش از ۸۳ هزار نفر در مجموعه کارخانه های این شرکت در سراسر جهام مشغول به کار هستند. شکل گیری رکود اقتصادی در سطح جهانی منجر به کاهش بازدهی و افزایش ضرر مالی شرکت های بزرگ صنعتی جهان طی ماه های گذشته شده و تاکنون، بسیاری از غول های صنعتی جهان مانند گوگل اقدام به تعدیل گسترده نیروی کار خود کرده اند./

https://kasbnews.com/10062